Как за две години се печели финансиране

26 юли 2019 | 10:31 Дачев
Изпълнителният директор на "AtScale" Кристофър Линч разкрива детайли в ексклузивно интервю
 
В събота от 19:30 часа в технологичното предаване "UpDate" по Bloomberg TV Bulgaria предстои среща с един изключителен сериен предприемач, който успява да набере 150 млн. долара начален капитал за четири стартиращи компании и да ги превърне в невероятните 7 млрд. долара.
 
Toва е краткото описание на дългата кариера в Силициевата долина на изпълнителния директор на "AtScale" Кристофър Линч (Christopher Lynch).
Сред технологичните гиганти, които придобиват негови бизнеси, са HP, F5 Networks, Cisco и Amazon. През 2012 г. напуска HP и се присъединява към стартираща компания за рисков капитал. Остава там до 2017 г., когато поема ръководството AtScale. За по-малко от две години Линч успява да спечели 100 млн. долара финансиране за базираната в Калифорния IT компания, да отвори два нови офиса – един в Бостън и един в София (първия извън Щатите, където ще бъдат инвестирани над 25 млн. долара), да увеличи екипа със 100%, да реализира скок в продажбите от 125% и да привлече клиенти като Bloomberg, GlaxoSmithKline, Kraft Heinz, JPMorgan Chase, Toyota, Wells Fargo и други.
 
Историята му звучи като извадена от филмите за американската мечта. Едва на 8 години, Линч - който е едно от петте деца в семейството - започва да продава вестници, за да помага на родителите си. Успява да изгради мрежа от 300 клиенти и да се научи на едно от най-ценните според него качества, довели го дотук: умението да преговаря. „Това ми беше в полза много години по-късно, когато продавах компаниите си“, споделя Линч в студиото на UpDate.
 
* * * * * * *
 
В неделя в предаването отново предстои разговор за това, как градовете могат да станат умни. 
В този епизод UpDate среща зрителите с директора на дирекция „Корпоративни продажби“ във Vivacom Никола Гечев, който ще сподели интересни факти и за 5G мрежите.
 
“Населението на Земята е 7.5 млрд. души. А до 2050 г. трябва да стане 9 млрд. души. 70% от него ще живеят в градовете, което ще породи значително количество проблеми със себе си, свързани с управлението на мобилността, образованието, здравеопазване и дори изхранването. 
 
Към момента единственият възможен, ефективен и реалистичен подход за решаването на тези проблеми е концепцията за умния град. Тя е част от нещо още по-голямо – технологично явление, което се нарича „Индустрия 4.0“,  заяви Гечев.


ИЗБРАНО